Soundtracks.pl - Muzyka Filmowa

Szukaj w:  Jak szukać?  
 
Aby otrzymywać świeże informacje o muzyce filmowej, podaj swój adres e-mail:Zapisz

Z piosenką i balladą filmową na Broadway

08 Kwiecień 2016, 00:01

„Broadway Goes Hollywood” — niezwykły koncert musicalowy warszawskiego Teatru Rampa zainauguruje VII edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, który odbędzie się w dniach 4 - 6 sierpnia 2016 w Toruniu. Będzie to wydarzenie inaugurujące kolejną edycję festiwalu, a odbędzie się w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki — dla wszystkich tych, którzy chcą wybrać się w magiczny świat muzyki, piosenki i tańca.
„Broadway Goes Hollywood” to koncert musicalowy ukazujący wyjątkowe przeboje teatru muzycznego ostatniego stulecia, które zaprezentowane zostały na wielkim, srebrnym ekranie, na krótko po ich scenicznych prapremierach. Utwory w zupełnie nowych, stworzonych przez Jana Stokłosę aranżacjach oraz w układach choreograficznych przygotowanych przez hiszpańskiego choreografa Santiago Bello doskonale oddają klimat danego musicalu. Złączone klamrą stylistyki Broadwayu, przeniosą widzów w jakże amerykańską dziedzinę, jaką jest musical — informuje Jakub Wocial, reżyser musicalu oraz kierownik artystyczny sceny muzycznej Teatru Rampa. 

Wśród solistów usłyszymy Paulinę Janczak, Olę Bieńkowską, Jakuba Wociala i gościa specjalnego — Sanne Mieloo — utalentowaną holenderską aktorkę musicalową. Sanne Mieloo, zafascynowana projektem „Broadway Street — The Show”, z radością przyjęła zaproszenie do „MusicaLove”. Swoje umiejętności szlifowała w MusicAll Factory i Fontys Conservatorium. W 2006 roku stworzyła solowy koncert „The Thin Ice” z muzyką zespołu Pink Floyd i własnymi tekstami. W marcu 2013 roku odbyła się wiedeńska prapremiera broadwayowskiego hitu „Natürlich Blond”, w którym Sanne zagrała główną rolę. Od listopada ubiegłego roku Sanne na stałe współpracuje przy wydarzeniu „Broadway Exclusive” — dodaje Jakub Wocial. 

Muzycy, tancerze i soliści zabiorą wszystkich przybyłych w musicalową podróż do Hollywood za sprawą kultowych przebojów. W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy znane i lubiane utwory z produkcji kinowych i musicalowych, takich jak „Skyfall”, „Titanic”, „Les Miserables”, „The Bodyguard”, „Jesus Christ Superstar”, „Jekyll & Hyde”, „West Side Story” czy „Jersey Boys”.

Impreza otwarcia festiwalu odbędzie się 4 sierpnia 2016 roku o godzinie 20:00 w CKK Jordanki. 

Bilety do nabycia od 18 kwietnia 2016 roku w kasie CKK Jordanki oraz na stronie internetowej www.piosenkafilmowa.pl

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!


Soundtracks.pl

© 2002-2020 Soundtracks.pl - muzyka filmowa.
Wydawca: Bezczelnie Perfekcyjni